O OBIEKCIE


1

REZERWACJA POKOJU

Dysponujemy 14 -oma pokojami dwuosobowymi
i jednym pokojem trzyosobowym. W każdym pokoju znajduje się:
– łazienka z prysznicem
– szafa ubraniowa
– lampy nocne
– TV 32″
– łóżko (pojedyncze lub podwójne)
– stolik i fotele
– pościel i ręczniki
– mydełka i szampon
– dostęp do internetu: Wi-Fi
Rezerwując, zapoznaj się z wyglądem i szczegółami pokoju.
Przejrzyj galerię fotografii oraz regulamin obiektu.

2

ORGANIZACJA UROCZYSTOŚCI

Jeżeli potrzebujesz miejsca na zorganizowanie uroczystości rodzinnej, spotkania biznesowego, konferencji, uroczystości weselnej lub innej imprezy okolicznościowej oferujemy:
– salę balową
– salę konferencyjną.
Dysponujemy doskonałym wyposażeniem nagłaśniającym oraz sprzętem umożliwiającym zarówno komfortowe prowadzenie prezentacji – pokazu jak i jej komfortowy odbiór. Dotyczy to zarówno sali balowej jak i sali konferencyjnej. Wielkość sal umożliwia realizację uroczystości – spotkania dla 120 osobowej grupy. Jeżeli planujesz imprezę-spotkanie-uroczystość dla określonej grupy osób – złóż zapytanie. Odpowiedź – ofertę na złożone przez Ciebie zapytanie otrzymasz w ciągu 24 godzin.

DODATKOWO:
1. Dla Gości z małymi dziećmi istnieje możliwość dostawienia dodatkowego łóżka.
2. Na prośbę, Gościom udostępniamy również żelazko, deskę do prasowania, suszarkę.
3. Wynajem rowerów za kaucją.

3

O OBIEKCIE:

Zaplecze sali balowej stanowi nowocześnie i kompletnie wyposażona kuchnia. Świetne jedzenie, świetna muzyka, to jak wszystkim wiadomo, podstawa i gwarancja udanej imprezy. Na zewnątrz obiektu – ławeczki i stoły w zadaszonych – przeszklonych boksach. Pomimo, że obiekt znajduje się bezpośrednio przy stosunkowo ruchliwej drodze krajowej 55, to Goście Gościńca mogą cieszyć się ciszą ze względu na specjalne położenie obiektu względem drogi.

4

PARKING

Obiekt i jego bezpośrednie otoczenie jest monitorowane 24h/24h. Teren obiektu jest ogrodzony. Dla Gości zmotoryzowanych – w obrębie obiektu znajduje się parking. Całodobowy monitoring, otwierana pilotem brama niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo pozostawianych przez Gości Gościńca Rycerskiego pojazdów.
5

O NAS

Gościniec Rycerski jest położony z dala od miejskiego zgiełku, w miejscowości Gościszewo, znajdującej się 4 km od Malborka i 8 km od Sztumu. Obiekt powstał w 2016 r. Każdy, kto kocha ciszą i spokój znajdzie to u nas. Amatorzy pieszych i rowerowych wycieczek mogą podziwiać piękno okolicznej przyrody Naszym Gościom oferujemy noclegi w wygodnych w starannie urządzonych pokojach.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wystrój i funkcjonalność naszego obiektu spełniły Państwa oczekiwania.

Wybudowaliśmy i oferujemy dwie sale:
z myślą o Młodych Parach – bankietową
z myślą o firmach – konferencyjną

Zorganizowaliśmy już wiele wesel oraz imprez okolicznościowych.
Nasi goście mają gwarancję udanej uroczystości w pięknych, gustownie urządzonych wnętrzach. Duży teren wokół Gościńca z piękną roślinnością pozwala na spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu.

6

HISTORIA

Gościszewo (dawniej: niem. Braunswalde). Wieś założona przez zakon Krzyżacki w 1248 roku.
W miejscowości Węgry istniało grodzisko ,,Bronki”. Gród funkcjonował do około 1170 roku, a więc przestał istnieć przed przybyciem Krzyżaków do Pomezanii. W centrum wsi znajduje się ciekawy drewniany kościółek pod wezwaniem Św. Józefa ( dawniej Św. Waleriana). Wzniesiony został jeszcze przez Krzyżaków w XV wieku, spalony w czasie potopu szwedzkiego i odbudowany przez miejscowych katolików w latach 1926 -28.
7

SZLAK ZAMKÓW GOTYCKICH

Gościszewo leży na Szlaku Polskich Zamków Gotyckich jest to samochodowa trasa turystyczna grupująca 12 gotyckich zamków Warmii, Mazur i Kaszub. Znajduje się wśród nich zarówno zamki biskupie, kapitulne, jak i krzyżackie. Szlak administrowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie. Szlak prowadzi z Rynu poprzez m.in. Olsztyn, Ostródę, Prabuty, Kwidzyn, Sztum, Dzierzgoń, Malbork do Człuchowa.


8

TURYSTYKA

„Rowerowy Szlak Zamków Gotyckich” łączący ze sobą pięć zamków zlokalizowanych na terenie Powiśla: Malbork, Sztum, Dzierzgoń, Przezmark i Prabuty. Na terenie gminy są to trzy odcinki: – Wielbark – Gościszewo z punktem wypoczynkowym w malowniczym miejscu nad skarpą Nogatu – Węgry z punktem wypoczynkowym – Uśnice – Sztumskie Pole – Jezioro Białe – Sztum ( długości 14,5 km) / Sztum (Bulwar Zamkowy nad Jeziorem Sztumskim (długości 1,5 km) / Sztum – Barlewice – Pietrzwałd – Kalwa (długości 6 km)
9

SZLAK PIESZY „KOPERNIKOWSKI”

Jest to najstarszy szlak w powiecie sztumskim wyznakowany na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia
i prowadzi przez miejscowości związane z bytnością Mikołaja Kopernika. Długość całej trasy wynosi 444 km. Miejscowości na szlaku: Olsztyn- Dobre Miasto- Lidzbark Warmiński- Pieniężno- Braniewo -Frombork- Elbląg- Solnica- Malbork- Las Wielbarski- Gościszewo- Węgry- Uśnice- Biała Góra- Benowo- Ryjewo-
Kwidzyn- Gardeja- Grudziądz.

Atutami tego terenu są korzystne warunki przyrodnicze (kompleksy leśne, dolina rzeki Nogat, malownicza panorama Żuław, urozmaicona rzeźba terenu, rezerwat ), zapewniające ciszę i spokój przybywającym turystom. „Parów Węgry” – rezerwat leśny o powierzchni 23 ha. Uznany jako rezerwat w 1968 roku. Został utworzony w celu zachowania fragmentu starego lasu mieszanego
o charakterze naturalnym. Wiek najstarszych dębów to ok. 400 lat. Ponadto występują tu stare buki, jawory, lipy, klony, olsze, a z drzew iglastych sosny i świerki. W miejscowości Węgry w głębokim jarze płynie niewielki potok wpadający do Nogatu. Na północnym stoku, przy wlocie jaru do starego ujścia Nogatu pozostał duży skłon z roślinnością o charakterze stepowym. Za rezerwatem znajduje się osada z okresu rzymskiego I-IV w, odkryta w 1961 roku. Okazy uznane za pomniki przyrody i objęte indywidualną ochroną prawną w Gościszewie to dwie lipy drobnolistne na terenie gruntów rolnych, przy drodze do Gościszewa – nr rejestru 21/95 oraz lipa drobnolistna na gruntach prywatnych nr rejestru 262/96. Ponadto na terenie sołectwa występują historyczne zespoły zieleni wyróżniające się krajobrazowo nie objęte ochroną prawną. Są to parki, grupy starodrzewu i zieleń cmentarna w zespołach dworsko – parkowych i folwarcznych w Węgrach (obręb Gościszewo).

Brak możliwości komentowania